Pohádky pro malé i velké

Největší sbírka pohádek na českém internetu.

Nejčtenější pohádky

Nejnovější pohádky

Trpaslík

(autor neznámý)

Byl jeden trpaslík a ten měl takový hrozně vzácný a hrozně malý kamínek. Ten kamínek, když najde zlý člověk tak se změní na hodného člověka, když ho najde ošklivý člověk tak se z něj stane hezký člověk. Jednou se o něm dozvěděla jedna ošklivá a zlá čarodějnice a chtěla ho získat. Ale ono to nebylo tak lehké, protože ten trpaslík než ten kamínek dá tak se musí splnit tři úkoly.

Ta zlá a ošklivá čarodějnice si řekla, že by ty tři úkoly zkusila splnit. Jenže nevěděla kde ten trpaslík bydlí. Věděla jen, že má svůj úkryt pod zemí. A tak ta čarodějnice vzala lopatu a hrabala a hrabala. Když se dohrabala k trpaslíkovi tak on jí dal první úkol.

?Musíš přeprat obra Hrombáce.? Obr už čekal na louce. Čarodějnice vytáhla hůlku, ukázala na obra a řekla:

?Asporyátus.? Obr spadl, ale za chvíli vstal. To čarodějnici naštvalo a vykřikla:

?Fingolatáta? , a čarodějnici z hůlky vyletěly dvě barevný kuličky. Jedna červená a druhá žlutá, každá zasáhla obra do jednoho oka. Obr se skácel a čarodějnice vyhrála.

Když se trpaslík dozvěděl, že čarodějnice přeprala obra Hrombáce tak si řekl, že dávat úkoly čarodějnici není lehké a proto jí dá těžší úkol. Musí letět do Švédska a tam jí musí napsat potvrzení, že tam opravdu byla.

Čarodějnice si řekla, že to bude moc lehký, ale to vůbec nebyla pravda. Ona se totiž cestou ztratila a musela se ptát na cestu perníkářky Alenky. Ta se tak polekala, že čarodějnici vyjmenovávala všechny cesty co ve Švédsku jsou. Nakonec čarodějnice do Švédska doletěla v pořádku. Chtěla podat papír, aby jí napsali potvrzení, ale všichni se jí báli a tak čarodějnice musela udělat kouzlo, aby se jí nebáli. Nakonec jí napsali potvrzení a čarodějnice letěla domů. Cestou ještě potkala perníkářku Alenku, ale ta už věděla, že ta čarodějnice nechce být zlá a ošklivá, proto se jí už nebála.

Když se čarodějnice vrátila k trpaslíkovi, tak ten si přečetl dopis a mručel:

?Teď jí musím dát hodně těžký úkol. Musíš do rána udělat řetěz kilometr dlouhý a celý ze zlata.?

To pro čarodějnici bylo lehké. Vzala železo a ohýbala ho až se z ní kouřilo. Už jí zbýval jen jeden spoj, ale ten nešel a nešel. Nedalo se nic dělat musela čarovat. Vyslovila čáry máry fuk a poslední spoj se ohnul a řetěz byl hotový.

Když čarodějnice přišla k trpaslíkovi, tak tomu nezbývalo nic jiného než dát čarodějnici kamínek.

Když čarodějnice uchopila kamínek tak v tu ránu byla hezká jako princezna a taky hodná.