Pohádky pro malé i velké

Největší sbírka pohádek na českém internetu.

Nejčtenější pohádky

Nejnovější pohádky

Sněhurka a sedm trpaslíků 2

(autor neznámý)

Jednoho zimního dne seděla mladá královna u okna a šila. Venku se sypal z nebe sníh, nikde živáčka. Tu přiletěl za okno ptáček a začal zobat do okenního rámu z černého ebenového dřeva. Máš hlad, ubožátko, pomyslela si královna, pootevřela okno a hodila na římsu hrst drobtů. Přitom se píchla jehlou do prstu a na bílé sněhové vločky skanuly tři krůpěje krve. Královna přitiskla prst ke rtům a všimla si barvy sněhu, krve a dřeva. Zalíbily sejí ty barvy a zatoužila: Chtěla bych mít dítě bílé jako sníh, červené jako krev a černé jako ebenové dřevo.

A než si jaro podalo s létem ruku, narodila se královně dceruška bílá jako sníh, červená jako krev a vlasy měla černé jako eben. Královna jí dala jméno Sněhurka. Ale dlouho se matka dceruškou netěšila. Od té doby, co se Sněhurka narodila, královna chřadla a usychala, a než se podzim vystřídal s létem, královna zemřela.

Za rok minul smutek a král si přivedl novou ženu. Ze mě dostala královnu a Sněhurka macechu. Nová královna byla krásná a pyšná a marnivá. myslela si, že nad ni není krásnější. I v kouzlech se vyznala. Každý den se zhlížela v zázračném zrcadle a přikazovala: