Pohádky pro malé i velké

Největší sbírka pohádek na českém internetu.

Nejčtenější pohádky

Nejnovější pohádky

O starém krokodýlovi

(Australské lidové pohádky )

Kdysi dávno žila v tom nejodlehlejším koutě Austrálie holčička jménem Melissa. Bydlela společně se svým dědečkem na velkém statku, kde chovali spoustu nejrůznějších zvířat. Byli spolu moc šťastní, ale jednoho dne se z kurníku začala ztrácet kuřátka. A od toho dne, se každé ráno ztratilo jedno. A dědeček toho byl moc a moc smutný, a proto se rozhodl, že musí najít viníka.

Protože Melissa nerada viděla svého dědečka nešťastného, rozhodla se mu pomoci. Nejprve se tedy vydali ke kurníku, aby našli nějaké stopy a zjistili tak, kudy neznámý zloděj odešel. Chodili stále dokola, když dědeček dramaticky zvolal: ?Ti zloději museli být dva! Podívej se na ty stopy, holčičko!? Melissa se ale jenom zasmála a odpověděla: ?Ale dědečku, to jsou přece stopy nás dvou. Chodíme pořád dokola a pronásledujeme své vlastní stopy?.

Protože měla Melissa pravdu a jediné stopy okolo kurníku patřily jim, rozhodli se začít hledat u řeky. Když vyrazili na cestu, Melissa uviděla obrovského motýla: ? Myslíš, dědečku, že by on mohl být zloděj našich kuřátek?? ?Ale kdepak, ten je přece moc malý na to, aby unesl celé kuře.?

Jakmile dorazili k řece, hned jim bylo jasné, kdo že je zloděj jejich kuřat. Na břehu řeky ležel velice starý zubatý krokodýl a z tlamy mu koukalo žluté pírko. Dědeček vykřikl: ?Rychle utíkej domů a přines mi mou pušku!?. Melisska se ale nikam nerozběhla. Bylo ji starého krokodýla líto a moc dobře věděla, že každý má právo jíst. A tak ji napadlo, že existuje i lepší řešení.

Od toho dne každý večer před spaním nachystala starému krokodýlovi před kurník dobrou večeři. A všichni byli spokojení. Dědeček se nemusel obávat o svá kuřátka, která klidně spala ve svém kurníku, krokodýl spokojeně oddychoval s plným žaludkem.

A Melisska? Ta byla moc ráda, že všechno dobře dopadlo.