Pohádky pro malé i velké

Největší sbírka pohádek na českém internetu.

Nejčtenější pohádky

Nejnovější pohádky

Jak si kočka dala šít

(autor neznámý)

Jednoho dne si kočka usmyslila, že si pořídí nový kabátek. Zašla tedy za švadlenou, kterou tenkrát byla jedna myš, a objednala si u ní nový kabátek. Když si pro něj za týdne přišla, myš jen kroutila hlavou a řekla: ?Z téhle látky nebude kabátek.? Kočka se tedy zeptala: ?A co by z toho tedy bylo?? Myš odvětila: ?Tak kalhoty.? Dobrá, tak si kočka poručila kalhoty.

Za týden si šla k myšce kalhoty vyzvednout. Ale myška zase jen kroutila hlavou a řekla: ?Z toho nebudou kalhoty.? Kočka se tedy zeptala: ?A co by z toho tedy bylo?? Myš odvětila: ?Tak vesta.? Dobrá, tak si kočka poručila vestu.

Za týden si šla k myšce vestu vyzvednout. Ale myška se opět ošívala a nakonec řekla: ?Z toho nebude vesta.? Kočka se tedy zeptala: ?A co by z toho tedy bylo?? Myš odvětila: ?Možná tak čepice.? Dobrá, tak si kočka poručila čepici.

Za týden si šla k myšce čepici vyzvednout. Ale myšce nebylo moc do řeči, až nakonec řekla: ?Z toho nebude čepice.? Kočka se tedy zeptala: ?A co by z toho tedy bylo?? Myš odvětila: ?Možná pytlík na cukrkandl.? Dobrá, tak si kočka poručila pytlík na cukrkandl.

Za týden si šla k myšce pytlík na cukrkandl vyzvednout. Ale myška měla naspěch a vypískla: ?Z toho nebude pytlík na cukrkandl.? Kočka se tedy zeptala: ?A co by z toho tedy bylo?? Myš odvětila: ?Houby s voctem!? Tu se kočka na myš vrhnula a od toho času jsou kočky a myši ti největší nepřátelé.