Pohádky pro malé i velké

Největší sbírka pohádek na českém internetu.

Nejčtenější pohádky

Nejnovější pohádky

Housenka

(autor neznámý)

Housenka je housenka, má pořád chuť k jídlu, když ji někdo pozve ke stolu, nenechá se dvakrát pobízet, ale za chvíli má znovu hlad.

A tak se jedna taková housenka rozhodne, že přijme místo v zelinářství, kde je veliké skladiště zeleniny, ale moc toho neprodá, to si můžete myslet, housenka je housenka, není ostatně co prodávat, housenka na to stačí sama, vypadá hezky, jde jí to k duhu, má výbornou náladu a myslí si, to byl výborný nápad, přijmout takové místo, tolik dobrot jsem ještě nikdy najednou nesnědla, ale nic netrvá věčně, jednoho dne musí skládat účty, pořádek musí být, nikdo si nemůže dělat, co by chtěl, ale housenka se usmívá, jako by se nic nestalo, a říká, moment, jdete zrovna nevhod, mám nejvyšší čas se zakuklit, nemůžu být donekonečna housenkou.

Nic netrvá věčně, pořádek musí být. Ostatně nehoří, potom to vyřídíme, a tak se zakuklí a nezbývá než čekat, čekat týdny a měsíce, a najednou je tady krásný motýl, elegantní motýl, který říká, dovolte, co je mi po nějakých nesrovnalostech, co je mi do nějaké zelené housenky, nikdy jsem ji ani neviděl, a odletí, jako by se nic nestalo.